preloader-matrix

مراسم احیای شب‌ قدر با عنوان «خلوت دل» در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد

همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و مصادف با سومین شب شهادت مولای متقیان، حضرت علی (ع) و سومین شب قدر، اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی در محیطی صمیمیانه و عرفانی برگرفته از آموزه های معارفی، به عبادت و راز و نیاز پرداختند.

در این مراسم، خانواده اصحاب فرهنگ، هنر ورسانه با به تن کردن جامه مشکی در سوگ شهادت حضرت علی (ع) به عزاداری پرداختند.

 این مراسم که از ساعت ۲۳ پنج شنبه ( ۲۴ فروردین ۱۴۰۲) با قرائت دعا و مناجات ” جوشن کبیر ” توسط استاد رضا پور احمد و مداحی و مرثیه سرایی حاج جعفر جعفری همراه با اجرای گروه تواشیح الغدیر آغاز شده بود با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی در وصف زندگانی، آموزه های دینی و معنوی، ویژگی ها و … امیر مومنان امام علی (ع) تا سحرگاه آن روز ادامه یافت.

 حجت الاسلام شهاب مرادی در این مراسم با اشاره به اهمیت و تاثیرات دعا و استغفار ، گفت: خداوند متعال به عظمت و بزرگی و رحمت و کرمش بنده ای که دست نیاز به سویش دراز کرده ناامید بر نمی گرداند و همواره مورد بخشش و رحمت خود قرار می دهد.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: انسان هر گناهی کند خداوند می بخشد و لذا نباید از رحمت ومهربانی خالق یکتا نا امید شد.

حجت الاسلام مرادی با تاکید براینکه هیچگاه نباید از رحمت خدا ناامید شد، تصریح کرد : خداوند تبارک و تعالی خیلی آسان و راحت می بخشد بنابراین همگان را دعا کنید.

این کار شناس مذهبی با اشاره به گزینشی دعا کردن برخی به عنوان مثال در نمازهای شب، تاکید کرد:  هرکس را که فکر می کنید از رحمت خدا دور است را دعا کنید. به گفته وی، کسی که دیگران را دعا می کند در آسمان آبرودار می شود.

وی در خاتمه سخنان خود از صندوق اعتباری هنر و فرهنگسرای نیاوران برای برگزاری مراسم با شکوه احیای بیست و سوم ماه مبارک رمضان تقدیر کرد.

در این مراسم مرشد میرزا علی نیز در وصف امیرمومنان علی(ع) به اجرای برنامه پرداخت. 
همچنین در حاشیه این مراسم آیات قرآنی و اشعار مرتبط با این ایام توسط هنرمندان و علاقه‌مندان خوشنویس با مضامین مرتبط با گفتارهای مولای متقیان حضرت علی (ع) به رشته تحریر در آمد که جلوه‌ای خاص به محیط داد.