preloader-matrix

قدردانی رئیس جمهور لبنان از ساخت قطعه «بی‌تاب بلقیس»

رئیس‌جمهور لبنان از ساخت قطعه «بی‌تاب بلقیس‌« که به همت بنیاد رودکی تولید شده است، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان از تولید قطعه موسیقی «بی‌تاب بلقیس» که به همت بنیاد رودکی و با شعار «بیروت! درد تو، درد من است» برای همبستگی با جان باختگان انفجار بیروت ساخته شده است، تقدیر و تشکر کرد.

بعد از اهدای این اثر به رئیس‌جمهور لبنان از سوی محمدجلال فیروزنیا سفیر ایران در لبنان، «نبیل شدید» مدیرکل تشریفات و امور بین‌الملل ریاست جمهوری این کشور در نامه‌ای، ضمن تحسین این اثر هنری از طرف میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، مراتب قدردانی او را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

در نامه ارسالی به محمد جلال فیروزنیا سفیر ایران در بیروت آمده است:

«این هدیه فرهنگی با ارزش تولیدی رایزنی فرهنگی و بنیاد فرهنگی هنری رودکی که پیام وفاداری و همبستگی با لبنان و شهدای انفجار بندر بیروت بود، مورد توجه و خوشایند جناب رئیس‌جمهور قرار گرفت به ویژه آن که به عنوان یکی از بزرگترین تولیدات موسیقایی از نظر محتوا و نشر آن به شمار می‌رود. اضافه بر این‌که نشان‌دهنده عمق روابط میان لبنان و ایران در سطوح مختلف و برخاسته از دوستی و پیوند دو ملت دوست با یکدیگر بوده و میزان مشارکت ایران با لبنان و ملت آن در مصیبت دردناک و سختی‌هایی که در مسیرشان با آن روبرو هستند را نشان می‌دهد».

در این نامه همچنین خطاب به سفیر ایران آمده است: «رئیس‌جمهور درخواست می‌نماید مراتب تشکر خود را به رئیس‌جمهور، دولت و ملت ایران به خاطر حمایت از لبنان و همراهی با این کشور در تمام عرصه‌ها، ابلاغ نموده و همچنین از برپاکنندگان این کار ویژه تشکر نموده و برای آنان پیشرفت روزافزون و کارهای برجسته‌تری را آرزو می‌نماید».

چندی پیش به ابتکار بنیاد رودکی و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، با دعوت از «آندره الحاج» رهبر ارکستر ملی لبنان به تهران، نماهنگی با رهبری وی و با عنوان «بی‌تاب بلقیس» ساخته شد.

شعر این اثر سروده «آهورا ایمان» با آهنگسازی «فردین خلعتبری» و خوانندگی «حمیدرضا نوربخش» است که توسط ارکستر ملی ایران در تالار وحدت به اجرا درآمد؛ این قطعه همچنین در رویدادی با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا دلخوش مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، ، شمس‌الدین حسینی رییس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی، «آندره الحاج» رهبر ارکستر ملی لبنان، «حسین عجمی» مشاور و نماینده وزیر فرهنگ لبنان و جمعی از مدیران فرهنگی رونمایی شد.

انتهای پیام