preloader-matrix

وزیر فرهنگ در مراسم تجلیل از کارکنان زن وزارت فرهنگ:

فضای لازم برای ارتقای شغلی بانوان کارمند وزارت فرهنگ فراهم می شود

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به مطالبات و انتظارات بانوان کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر اندازه استعداد و ظرفیت در کارمندان زن باشد به همان اندازه امکان رشد و تعالی شغلی و حضور پررنگ تر بانوان را فراهم خواهیم کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز یکشنبه هفتم اسفندماه در مراسم تجلیل از کارکنان زن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت با تقدیر از همکاران دفتر بانوان و حوزه وزارتی برای برگزاری این مراسم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر جایگاه فرهنگی خود عهده دار بسیاری از ماموریت های مهم فرهنگسازی و سیاستگذاری در حوزه بانوان در سراسر کشور است و ما از این نظر موقعیت راهبردی داریم.

وزیر فرهنگ با اشاره به حضور پررنگ و موثر بانوان در شبکه های فرهنگی همچون کتابخانه های عمومی و کانون های مساجد گفت: معتقدیم فضای وزارت فرهنگ و دولت مردمی باید محلی برای رشد و ارتقای بانوان فرهیخته باشد، از این رو در دولت مردمی برای نخستین بار یک بانو به عنوان رایزن فرهنگی در کشور فرانسه انتخاب شد.

اسماعیلی همچنین به مطالبات و انتظارات بانوان کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و گفت: وضعیت کنونی قطعا مطلوب نیست اما تحول در امور بیش از هر عامل دیگر وابسته به خواست و تلاش خود بانوان است. به عنوان وزیر فرهنگ تاکید می کنم هر اندازه استعداد و ظرفیت در کارمندان زن باشد به همان اندازه امکان رشد و تعالی شغلی و حضور پررنگ تر بانوان را فراهم خواهیم کرد.

وی بانوان ایرانی را بسیار توانمند و خلاق توصیف کرد و گفت: در نمایشگاه زنان تاثیرگذار که چندی پیش برگزار شد، بانوان مقامات سیاسی کشورهای مختلف حاضر در ایران مبهوت هنر بانوان ایرانی شدند.

وزیر فرهنگ با تاکید بر آگاهی از مشکلات عمومی و وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان وزارت فرهنگ ابراز امیدواری کرد لایحه افزایش حقوق و دستمزد کارکنان وزارتخانه در جلسات آتی دولت به تصویب برسد.

گفتنی است در این مراسم با حضور وزیر فرهنگ کارمندان زن برگزیده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند و مرحله اول طرح پژوهشی مساله شناسی و سیاستگذاری بانوان شاغل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.