preloader-matrix

وزیر فرهنگ در مراسم نکوداشت عماد افروغ مطرح کرد:

زنده‌یاد افروغ روشنفکری متعهد و منتقد واقعی بود/ افروغ به گذشته انقلابی‌گری خود افتخار می‌کرد

محمدمهدی اسماعیلی، عماد افروغ را پرچمدار نقد درون گفتمانی دانست و گفت: دکتر افروغ شخصیتی انقلابی و مصلح بود که هیچ وقت از گذشته انقلابی‌گری خود پشیمان نبود و همواره نسبت به آینده جامعه ایرانی طرح و ایده داشت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ ظهر امروز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه در مراسم نکوداشت دکتر عماد افروغ در تالار وحدت با اشاره به همکاری فعالانه دکتر افروغ با حوزه های مختلف وزارت فرهنگ گفت: مرحوم افروغ طی یک سال و نیم پایانی عمر خود در حوزه های شورای فرهنگ عمومی، مرکز رصد، شورای پژوهشی پژوهشگاه و هیئت نظارت با مجموعه وزارت فرهنگ همکاری داشته است که در همه این موارد با دقت، حساسیت و صراحت لهجه به وظایف خود عمل می کرد.

وی با بیان اینکه شخصیت زنده‌یاد افروغ به صورت ویژه قابل احترام، تعظیم و تکریم است، گفت: سال ۱۳۸۱ در دوره دکتری دانشجوی درس جامعه‌شناسی سیاسی دکتر افروغ بودم و از ایشان صراحت و شجاعت در سخن را آموختیم؛ چرا که اصل آزاداندیشی و شنیدن دیدگاه های مختلف اساس انقلاب اسلامی و برگرفته از اندیشه های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عماد افروغ را پرچمدار نقد درون گفتمانی دانست و گفت: دکتر افروغ شخصیتی انقلابی و مصلح منتقد واقعی بود که هیچ وقت از گذشته انقلابی‌گری خود پشیمان نبود و همواره نسبت به آینده جامعه ایرانی طرح و ایده داشت.

اسماعیلی گفت: زنده‌یاد افروغ نماد روشنفکری متعهد بود و نسبت به انقلاب اسلامی غیرت و تعصب داشت و تا روز پایانی با این علاقه نسبت به امام راحل و انقلاب عمر شریف خود را به پایان رساند.

وی در پایان با اشاره به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به مناسبت درگذشت زنده‌یاد افروغ افزود: رهبری عزیز و حکیم که آن پیام ویژه را صادر کردند و دکتر افروغ را به عنوان معلم جامعه‌شناسی انقلاب را مورد تحسین و تکریم قرار دادند و انقلاب اسلامی به داشتن چنین چهره هایی افتخار می کند.

آیین نکوداشت این دانشمند فرزانه و جامعه‌شناس انقلاب اسلامی چهارشنبه(ششم اردیبهشت) به همت شورای فرهنگ عمومی با حضور جمعی از اساتید و صاحبنظران، اندیشمندان و خانواده مرحوم افروغ در تالار وحدت برگزار شد.