preloader-matrix

تعزیه “دو طفلان مسلم(ع)” با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد

تعزیه “دو طفلان مسلم(ع)” چهارمین مجلسی بود که در قالب رویداد “شبیه‌خوانی در پهنه” توسط “گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)” با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرا شد. این گروه در ادامه به اجرای مجلس “حر ریاحی” می‌پردازد.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، شامگاه گذشته، دوشنبه سوم شهریورماه، در چهارمین شب از رویداد “شبیه‌خوانی در پهنه”، مجلس “دو طفلان مسلم‌(ع)” مقابل تالار وحدت اجرا شد.

“دو طفلان مسلم‌(ع)” چهارمین اجرای رویداد “شبیه‌خوانی در پهنه” بود که در دهه اول ماه محرم و پس از اذان مغرب و عشا، توسط “گروه  تعزیه سیدالشهدا (ع)”  به سرپرستی احمد عزیزی در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.

در پنجمین شب از رویداد “شبیه‌خوانی در پهنه”، امشب سه‌شنبه چهارم شهریورماه، مجلس “حر ریاحی” اجرا می‌شود.

حربن‌یزید ریاحی، از فرماندهان نظامی کوفه بود که پیش از واقعه عاشورا مأموریت یافت با سپاه هزار نفری، مانع حرکت امام حسین(ع) به سوی کوفه شود اما در روز عاشورا، به سپاه امام حسین(ع) پیوست و در دفاع از او جنگید و به شهادت رسید. حر به سبب توبه و پیوستنش به امام، نزد شیعیان احترام خاص دارد.

رویداد “شبیه‌خوانی در پهنه” با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱  تهران در جریان است و “گروه  تعزیه سیدالشهدا(ع)” در طول آن، طی ۱۰ شب، یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه‌های “شاهچراغ(ع)”، “وهب نصرانی”، “طفلان زینب‌(س)”، “حضرت مسلم‌(ع)”، “دو طفلان مسلم‌(ع)”، “حر ریاحی”، “حضرت علی‌اکبر(ع)”، “حضرت قاسم‌(ع)”، “حضرت ابوالفضل‌(ع)”، “شهادت امام حسین‌(ع)” و “بازار شام” را اجرا می کنند.

این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و  پروتکل‌های بهداشتی روی صحنه می‌رود.

برنامه “شبیه‌خوانی در پهنه” به صورت زنده هر شب از سایت اینترنتی نمایش‌نت به آدرس www.namayeshnet.com   پخش می‌شود.