preloader-matrix

بیانیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای روز جهانی قدس

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه ای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه را برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«روز جهانی قدس روز تبیین آرمان های عدالت خواهی و حق جویی آزادگان جهان به عنوان میراث جاودانه و ماندگار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) اوج تبلور تقابل حق و باطل است.
ملت مظلوم فلسطین در هفت دهه گذشته جز ستمی ناروا و ظلمی مستمر بر پیکره خود ندیده و با آن‌که همواره در چنبره استبداد صهیونیستی گرفتار بوده اما با مردمانی از جنس ایمان به “واعدوا لهم ماستطعتم بالقوه”و معنویت و مقاومتی استوار، پرچم عدالت خواهی را افراشته نگه داشته اند.
ملت بزرگ ایران اسلامی هم‌صدا با سایر ملت های آزاده در روز باشکوه قدس با دل هایی آکنده از امید رهایی فلسطین مظلوم از سیطره پوشالی اسرائیل غاصب و همیشه منفور ، با مشت های گره کرده، غریو اتحاد خود و فریاد مظلومیت مردمی ستمدیده را به گوش استبداد جهانی می رسانند تا ستمگران بدانند که جهان اسلام پشتوانه فلسطین است .
کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امتداد هم‌پیمانی با فرمان تاریخی امام راحل عظیم الشان و در تداوم اطاعت از ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای(مدظله العالی) همگام با آحاد ملت ایران در روز جهانی قدس و پاسداشت خون شهدای گرانقدر مقاومت، بویژه سردار دل ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برگ زرین دیگری از همراهی امت های اسلامی اقصی نقاط جهان در حمایت از فلسطین و غضب بر رژیم صهینویستی را رقم خواهند زد.
بر این باوریم که امروز مساله فلسطین دغدغه بشری همه آزادیخواهان و عدالتجویان است و گرامیداشت روز قدس بارقه های امید پیروزی ملت فلسطین را زنده نگه می دارد.»