preloader-matrix

بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در فرهنگسرای نیاوران با اجرای گروه موسیقی شهپر

گروه موسیقی «شهپر» اشعار فردوسی را در قالب کنسرت در سالن خلیج فارس اجرا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، این کنسرت به سرپرستی«محسن مرعشی» و با همکاری و حمایت بنیاد فردوسی و شرکت بست، به مناسبت بزرگداشت شاعر پرآوازه ایرانی، حکیم ابوالقاسم فردوسی، شامگاه یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.
محسن مرعشی(انتخاب اشعار نوازنده تنبور، سرپرست، خواننده و آهنگساز)، عرفان پرقوه (تنظیم برای ارکستر، نوازنده سازهای بادی و گیتار بیس )، مهران منفرد(گیتار الکتریک)، هومان حیدریان(سنتور)، جواد و تورنگ سلیمانی‌(سازهای‌کوبه‌‌ای) نوازندگان گروه شهپر هستند.
در بخش اول برنامه قطعات پند حکیم، فریدون و ضحاک، زاده‌شدن سیاوش، سیاوش و سودابه، کیخسرو و افراسیاب و شهر آزادگان و در بخش دوم نیز داستان رستم و اسفندیار در قالب قطعاتی چون فرمان گشتاسب به اسفندیار، رویارویی رستم و اسفندیار و کشته شدن اسفندیار اجرا می‌شود.
گفتنی است نظارت و تصحیح تمامی قطعات اجرایی توسط دکتر «جلال خالقی‌مطلق» از شاهنامه پژوهان برجسته، صورت گرفته است.
تقدیر از زنده‌یاد دکترابوالفضل خطیبی از شاهنامه پژوهان و عضو انجمن ادب فارسی و سخنرانی دکتر ژاله آموزگار از دیگر جزئیات این برنامه است.
گروه موسیقی «شهپر» سالهاست با محوریت استفاده از کلام بزرگان، مفاخر شعر و ادب پارسی چون مولانا، حافظ، خیام و … فعالیت دارد و تاریخ حماسی اسطوره‌های پارسی را با ملودی و سازبندی‌هایی نزدیک به علاقه‌های نسل جوان و با تلفیقی از سازهای اصیل ایرانی در کنار سازهای جهانی، تنظیم و اجرا کند و در قالب موسیقی فیوژن ارائه می‌کند.