preloader-matrix

آغاز پرشکوه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر؛

اولین اجرای ارکستر ملی تقدیم به زلزله زدگان خوی، ترکیه و سوریه شد

سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه جمعه بیست و هشتم بهمن ماه با حضور وزرای فرهنگ و امور خارجه و تقدیم اجرای ارکستر ملی ایران به زلزله‌زدگان خوی، سوریه و ترکیه در تالار وحدت تهران گشایش یافت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی وهشتمین جشنواره موسیقی فجر عصر جمعه ۲۸ بهمن ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و با اجرای ارکستر موسیقی ملی ایران بطور رسمی در تالار وحدت آغاز شد.

بنا بر این گزارش امشب در نخستین شب این رویداد، تالار وحدت ابتدا میزبان ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان بوده و در ادامه میزبان دوئت جز ویولن و پیانو از کشور مجارستان خواهد بود.

همچنین هزار و ۱۲۶ هنرمند امسال در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر حضور دارند، در بخش غیررقابتی تکنوازی ۴۹ آقا، ۲۷ خانم، در بخش غیررقابتی گروه‌نوازی ۱۹ گروه و در بخش اجراهای رقابتی هشت گروه حضور دارند.

۱۲ گروه پاپ، پنج گروه ارکسترال، ۲۸ گروه موسیقی نواحی، ۲ گروه بانوان، چهار گروه هنرستان موسیقی، ۱۴ گروه موسیقی سنتی، پنج گروه کلاسیک، ۱۱ گروه سرود و یکصد و ۸۸ گروه از استان‌ها در این جشنواره شرکت کردند.

گفتنی است، امسال هفت سالن میزبان ۸۷ اجراهای جشنواره طی ۶ شب هستند. تالار وحدت در بخش ارکسترال و بین‌الملل با ۹ اجرا، تالار رودکی در بخش ردیف دستگاهی و مسابقه موسیقی ایران با ۲۳ اجرا، فرهنگسرای نیاوران در بخش بانوان و بین‌الملل با ۱۱ اجرا، فرهنگسرای ارسباران در بخش سرود و موسیقی نواحی با ۱۹ اجرا، مجموعه کوشک باغ هنر در بخش موسیقی نواحی با ۱۳ برنامه میزبان جشنواره موسیقی فجر هستند