اخبار بنیاد رودکی

وزارت فرهنگ پای کار رشد نرخ فرزندآوری است/آئین های دینی و محلی به عنوان سنگر فرهنگی در کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست سراسری مدیران ارشد این وزارتخانه با اشاره به اهمیت موضوع افزایش جمعیت گفت: وزارت فرهنگ پای کار رشد نرخ فرزندآوری است.

ادامه مطلب »
کنسرت امین بانی در تاریخ 20 تیرماه 1402 در تالار وحدت برگزار شد .
اخبار بنیاد رودکی

برای ترویج خانواده پاک از همه عرصه‌های فرهنگی و هنری استفاده می‌کنیم/ «حوا» به فهرست جشنواره‌های بین‌المللی کشور اضافه می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که بنای اولیه، اصلی، مهم و اساسی انقلاب اسلامی تحکیم بنیان‌های خانواده است، گفت: از همه عرصه‌های فرهنگی و هنری برای ترویج خانواده پاک و انسانی استفاده می‌کنیم و در همین راستا نیز جشنواره فیلم «حوا» به فهرست جشنواره‌های بین‌المللی کشور اضافه خواهد شد.

ادامه مطلب »
اخبار فرهنگسرای نیاوران

مدافع تنوع فرهنگی در مجامع بین المللی هستیم/ «خانه اقوام» در فرهنگسرای نیاوران راه اندازی می شود/ ایران عزیز، رنگین کمانی از تنوع فرهنگی است

محمدمهدی اسماعیلی با اعلام اینکه «خانه اقوام» با هدف معرفی شایسته اقوام مختلف ایرانی در فرهنگسرای نیاوران راه اندازی می‌شود، گفت: خانه اقوام به دنبال نشان‌دادن تنوع فرهنگی ایران عزیز و وحدت در عین کثرت اقوام ایرانی خواهد بود زیرا ایرانیان با همه تفاوت‌های زبان، لهجه قومیت، یک هویت واحد تاریخی را یدک می کشند و همه کثرت‌ها و تفاوت‌ها ذیل یک وحدت بزرگ به نام ایران قرار دارد که مبتنی به نگاه حکیمانه و فلسفی بزرگان این سرزمین است.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

برآورده شدن بخش مهمی از انتظارات و توقعات تحولی وزارت فرهنگ در برنامه هفتم توسعه

محمد مهدی اسماعیلی با بیان اینکه بخش مهمی از انتظارات و توقعات تحولی وزارت فرهنگ در برنامه هفتم توسعه لحاظ شده است، گفت: با تصویب نهایی برنامه هفتم توسعه، اتفاقات و تحولات مهمی در حوزه‌ فرهنگی و هنری کشور رخ خواهد داد.

ادامه مطلب »
اخبار تالار حافظ

فرهنگ‌سازی راهگشای حل بحران جمعیت در کشور است/ تولید آثار فاخر هنری در قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت فرهنگ

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به شکل گیری قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال، سال به ثمر رسیدن اقدامات و فعالیت‌های این قرارگاه خواهد بود که در قالب ساخت و نمایش فیلم های سینمایی، اجرای سرودهای فاخر و تولید آثار در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری نمایان خواهد شد.

ادامه مطلب »
اخبار

زنده‌یاد افروغ روشنفکری متعهد و منتقد واقعی بود/ افروغ به گذشته انقلابی‌گری خود افتخار می‌کرد

محمدمهدی اسماعیلی، عماد افروغ را پرچمدار نقد درون گفتمانی دانست و گفت: دکتر افروغ شخصیتی انقلابی و مصلح بود که هیچ وقت از گذشته انقلابی‌گری خود پشیمان نبود و همواره نسبت به آینده جامعه ایرانی طرح و ایده داشت.

ادامه مطلب »
اخبار برج آزادی

مراسم احیای شب‌ قدر با عنوان «خلوت دل» در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد

همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و مصادف با سومین شب شهادت مولای متقیان، حضرت علی (ع) و سومین شب قدر، اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی در محیطی صمیمیانه و عرفانی برگرفته از آموزه های معارفی، به عبادت و راز و نیاز پرداختند.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه ای با دعوت از احاد مردم ایران و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس بر حمایت از مردم ستم دیده فلسطین آورده است:روز قدس میراث هویت بخش امام راحل عظیم الشان ما و نماد ایستادگی و مقاومت در برابر باطل اندیشان است.

ادامه مطلب »
اخبار

به دنبال گسترش تعاملات فرهنگی و هنری با کشورهای دوست و مسلمان هستیم

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با سی امین سال برپایی خود، به رویدادی کم نظیر در حوزه قرآن و عترت بدل شده، خاطرنشان کرد: چنین رویدادی فضای خوبی برای گسترش همکاری‌های متقابل میان کشورهای مسلمان به شمار می‌رود و می تواند زمینه مناسبی برای ارتقای تعاملات مشترک در سایر حوزه های فرهنگی و هنری فراهم کند.

ادامه مطلب »
اخبار

انقلاب اسلامی نگاه نو و متعالی درباره فعالیت اجتماعی بانوان عرضه کرد/ بازی های بین المللی نوروز بانوان نشان دهنده جایگاه بالای زنان در جامعه دینی است

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به نظریه مترقی به فعالیت های اجتماعی بانوان گفت: حضور مقتدرانه بانوان ورزشکار کشورهای مختلف در ایران اسلامی در شرایطی که دشمن تلاش می کند با تروریسم رسانه ای یک جامعه متحجر از جامعه پیشرفته ایران اسلامی نشان دهد، جای بسی افتخار است.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

رییس جمهور به دومین آیین هفته بزرگداشت حکیم نظامی پیام داد

پیام آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان به دومین آیین هفته بزرگداشت حکیم نظامی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم روز بزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت قرائت شد.

ادامه مطلب »
اخبار

حکیم نظامی موجب وحدت ایران با کشورهای حوزه تمدنی است/ به دنبال بازگشت انجمن مفاخر به رسالت‌های واقعی هستیم

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه شخصیت های بزرگی چون حکیم نظامی موجب وحدت و احترام ایران با دیگر کشورهای حوزه تمدنی است، گفت: حکیم نظامی متعلق به ایران فرهنگی بزرگ با تمدنی چند هزار ساله است که وقتی با اسلام پیوند خورد چنین بزرگانی را پرورش داد.

ادامه مطلب »
اخبار

فضای لازم برای ارتقای شغلی بانوان کارمند وزارت فرهنگ فراهم می شود

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به مطالبات و انتظارات بانوان کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر اندازه استعداد و ظرفیت در کارمندان زن باشد به همان اندازه امکان رشد و تعالی شغلی و حضور پررنگ تر بانوان را فراهم خواهیم کرد.

ادامه مطلب »
اخبار

نوشته وزیر فرهنگ در فضای مجازی پس از افتتاح پرشور جشنواره موسیقی فجر

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در جدیدترین یادداشت‌ خود در برنامه کاربردی روبیکا ضمن انتشار فیلمی از روز نخست سی و هشتمین دوره جشنواره موسیقی فجر نوشت: در جشنواره امسال اهتمام ویژه ای به تقویت سرودهای انقلابی صورت گرفته است.

ادامه مطلب »
اخبار

اولین اجرای ارکستر ملی تقدیم به زلزله زدگان خوی، ترکیه و سوریه شد

سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه جمعه بیست و هشتم بهمن ماه با حضور وزرای فرهنگ و امور خارجه و تقدیم اجرای ارکستر ملی ایران به زلزله‌زدگان خوی، سوریه و ترکیه در تالار وحدت تهران گشایش یافت.

ادامه مطلب »
اخبار

بیانیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بیانیه ای با دعوت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» عصاره خواسته ها و مبارزات تاریخی ملتی بود که بر اساس تعالیم اسلامی و برگرفته از هویت ایرانی اسلامی مسیر روشن آینده ایران را ترسیم کرد تا به جهانیان ثابت شود که ما می‌توانیم.

ادامه مطلب »
اخبار

چهارهزار کتابخانه عمومی، مهمترین شبکه فرهنگی کشور به شمار می‌روند/ اهتمام ویژه دولت مردمی نسبت به تسهیل گری و حمایت از زیرساخت های نشر

محمدمهدی اسماعیلی با بیان این که هزینه تمام شده تولید کاغذ مرغوب ایرانی نصف کاغذ خارجی است ابراز امیدواری کرد در یکسال آینده بتوان همه نیازهای داخلی صنعت چاپ، نشر و مطبوعات را از کاغذ ایرانی تامین کرد.

ادامه مطلب »
اخبار

کتاب، پل ارتباطی بین عصرها و نسل‌ها و امکانی برای انتقال فرهنگ، آداب و رسوم محسوب می‌شود/ صیانت از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی-اسلامی کار اندیشمندان و اهالی کتاب است/ توجه به مسائل فرهنگی را از رویکردهای اساسی نظام و دولت مردمی است

رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای برخوردار از خوی استکباری، بدون توجه به فرهنگ و تمدن غنی ملت ایران می‌خواهند آنچه خودشان تشخیص می‌دهند به مردم ما تحمیل کنند، گفت: صیانت از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی-اسلامی کار اندیشمندان است و مهمترین و موثرترین ابزار کار آنها کتاب است که می‌تواند از داشته‌های فرهنگی و تمدنی ما صیانت کند.

ادامه مطلب »
اخبار

تاکید بر گسترش همکاری‌های مشترک برای تقویت سواد رسانه‌ای/ چهارمین نشست همکاری‌های رسانه ای ایران و روسیه برگزار شد

چهارمین نشست کارگروه همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه امروز دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه با حضور فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلا چرکسوا معاون توسعه دیجیتال رسانه‌های گروهی فدراسیون روسیه، علیرضا شیروی مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران رسانه‌های مطرح دو کشور در تالار وحدت تهران برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار

روزنامه نگاری پس از انقلاب اسلامی با تحول بنیادین روبرو شد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی بر روزنامه نگاری کشور گفت: انقلاب اسلامی رسانه و روزنامه نگاری را همچون سایر حوزه ها متحول کرد و این تحول بنیادین، چند نسل مهم از روزنامه نگاران را به جامعه معرفی کرد.

ادامه مطلب »
اخبار

نوشته وزیر فرهنگ در فضای مجازی پس از حضور در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر

محمدمهدی اسماعیلی در جدیدترین یادداشت‌ خود در فضای مجازی با اشاره به حضورش در مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر از اهالی تئاتر بابت حضور پرشور در این دوره از جشنواره قدردانی کرد.

ادامه مطلب »
اخبار

تمامی زیرساخت های لازم برای گسترش حوزه تئاتر در سراسر کشور فراهم می شود/ اهالی تئاتر امسال خوش درخشیدند

محمدمهدی اسماعیلی حضور و درخشش گسترده اهالی تئاتر شهرهای مختلف در جشنواره تئاتر فجر امسال را اتفاقی بزرگ در تاریخ تئاتر کشور برشمرد و تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد در کنار اهالی تئاتر تمامی زیرساخت های لازم برای گسترش تئاتر در نقاط مختلف کشور را فراهم کنیم تا اهالی تئاتر هنرمندانه و با افتخار همراه با امیدآفرینی از این ظرفیت ها برای اعتلای فرهنگ و هنر کشور استفاده کنند.

ادامه مطلب »
اخبار

تنظیم لایحه نوسازی صنعت چاپ الزامی است/ صنعت چاپ از مصادیق اصلی صنایع فرهنگی به شمار می رود/ نمادهای هویتی چون زبان فارسی باید در این صنعت مورد توجه قرار گیرد

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه تنظیم لایحه نوسازی صنعت چاپ الزامی است، گفت: صنعت چاپ و بسته‌بندی از حوزه های مهم در صنایع فرهنگی و ویترین اصلی حوزه پیشرفت کشور به شمار می‌رود که می بایست نمادهای فرهنگی چون زبان فارسی در این صنعت مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ادامه مطلب »
اخبار

جلال آل احمد پاسدار صیانت از مرزهای تمدن ایرانی اسلامی است/ جشنواره‌های فجر اوج فرهیختگی جوانان ایرانی را نمایان می کند

محمد مهدی اسماعیلی با اشاره به انتخاب جلال آل احمد به عنوان نماد جایزه ادبی گفت: بزرگداشت جلال، صرفا تجلیل از یک شخص فرهیخته نیست؛ بلکه پاسداشت مبارزه طولانی مدت این نویسنده و پاسداری اش از مرزهای تفکر ایرانی اسلامی است در واقع جلال در روزگار غربت این تفکر وارد میدان شد و با شجاعت این پرچم را برافراشت.

ادامه مطلب »
اخبار

رونمایی از آلبوم «سربازنامه» در وصف سردار دلها

آلبوم فاخر موسیقایی «سربازنامه» در وصف شهید سپهبد قاسم سلیمانی با صدای پرواز همای، خواننده سرشناس کشورمان در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی امشب طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده این شهید بزرگوار در تالار وحدت تهران رونمایی شد.

ادامه مطلب »
اخبار

نشست خبری اعلام برنامه‌های سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در تالار رودکی برگزار شد

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت سومین سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: مراسم ملی بزرگداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی ۱۳ دی در مصلای تهران برگزار می‌شود. وی همچنین از برگزاری رویداد سرود روایت سرباز در تالار وحدت خبر داد.

ادامه مطلب »
اخبار

هیچ محدودیتی برای فعالیت هنرمندان با نگاه و سلایق متفاوت در چارچوپ قانون قائل نیستیم/ آزادی بیان و اندیشه از مولفه های اصلی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود/سینمای مستند یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی

محمدمهدی اسماعیلی حوزه فرهنگ و هنر را بهترین فضا برای بیان دیدگاه های مختلف دانست و گفت: دولت مردمی هیچ محدودیتی برای فعالیت هنرمندان با نگاه و سلایق متفاوت در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر در چارچوب قانون قائل نیست و همه اهالی فرهنگ و هنر می توانند در چارچوب قوانین فعالیت کنند و خلاقانه ایده های خود را دنبال کنند، همچنین وزارت فرهنگ در دوره جدید نیز به عنوان خادمان هنرمندان موظف به حمایت و تلاش برای رفع مشکلات و دغدغه های هنرمندان است.

ادامه مطلب »
اخبار

باید با آسیب شناسی گذشته، برنامه تحولی جدیدی برای شورای عالی انقلاب فرهنگی تدارک دیده شود

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه موفقیت در هر حوزه ای مرهون توفیق در عرصه فرهنگ است، گفت: با رویکردی منصفانه و دقیق از عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی می توان گفت، دستاوردهای ارزشمندی در حوزه علم و دانش به دست آمده است، هرچند می بایست در اصلاح انقلابی ساختارهای فرهنگی باید گزاره های اصلی را مطابق نقشه کلی جمهوری اسلامی تحلیل و به جامعه ارائه داد.

ادامه مطلب »
اخبار

ماموریت شورای عالی انقلاب فرهنگی، حفظ و ارتقای فرهنگ انقلاب اسلامی است

رئیس جمهور در آیین سالگرد تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری عدالت بسیار مهم است و در بحث آموزش هم باید دیده شود چون در فرهنگ اسلامی بعد از توحید مفهومی به گستردگی مفهوم عدالت نیست.

ادامه مطلب »
اخبار

نهضت خودکفایی کاغذ مساله راهبردی در دولت مردمی است

محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این که خودکفایی کاغذ مساله راهبردی در دولت مردمی است و با جدیت پیگیری می شود، گفت: در راستای سفرهای استانی به استان های فارس، خوزستان و… شاهد ظرفیت های خوبی برای تولید کاغذ داخلی بودیم که با تجمیع تمامی ظرفیت ها، نهضت خودکفایی کاغذ بطور کامل تحقق خواهد یافت.

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

برگزاری آیین ملی بزرگداشت روز کتاب با حضور رئیس جمهور در تالار وحدت

آئین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتاب خوانی و کتاب‌داری با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور و برگزیدگان هفته کتاب در تالار وحدت برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار

عزم ایران و تاجیکستان برای گسترش تعاملات فرهنگی

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به گشایش هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران گفت: گسترش روابط فرهنگی دو کشور در دستور کار دولت مردمی قرار گرفته است و بر همین اساس به زودی هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان برگزار می شود.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

تغییر در برنامه اجرای «همراه با خاطره‌ها»

بنیاد رودکی با تغییر کنسرت «همراه با خاطره‌ها» به رهبری استاد مجید انتظامی با ارکستر ملی ایران، از تغییر زمان اجرای این رویداد موسیقایی خبر داد؛ این تصمیم با توجه به عدم برگزاری سایر برنامه‌های کنسرت و موسیقی در سالن‌های موسیقی تهران گرفته شد.   

ادامه مطلب »
اخبار

هفتمین یادواره صلح با شعار صلح مقاومت و امید در برج آزادی تهران

همزمان با روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس هفتمین یادواره صلح، مقاومت، امید با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی هنری روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۱ در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران افتتاح می‌شود.

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

تاکید بر توسعه روابط فرهنگی و هنری ایران و سوریه

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری مشترک با لبانه مشوح وزیر فرهنگ سوریه از برپایی هفته فرهنگی ایران طی هفته های آینده در دمشق خبر داد و گفت: تفاهم نامه فرهنگی ایران و سوریه نیز در آینده نزدیک به امضا خواهد رسید.

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

حمایت ویژه وزارت فرهنگ از اجرای آثار فاخر در حوزه هنر دینی

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه گذشته دوشنبه پس از تماشای موسیقی نمایش«علمدار» گفت: حمایت از نگرش ها و برنامه های همسو با علایق هویتی مردم یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ در دوره جدید است و وزارت فرهنگ از اجرای آثار فاخر هنر دینی حمایت ویژه خواهد کرد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

مجید انتظامی در نشست «همراه خاطره‌ها»: پس از ۱۰ سال به صحنه برمی‌گردم / عاشق دفاع مقدس بودم

مجید انتظامی در نشست رسانه‌ای رویداد موسیقیایی «همراه خاطره‌ها» جزییات این برنامه را که بعد از ۱۰ سال به رهبری وی برگزار می‌شود، تشریح کرد.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

شایستگان تقدیر در سی‌ونهمین جایزه کتاب سال معرفی شدند

وزیر فرهنگ ظهر امروز سه شنبه ۱۴ تیر ماه در آیین اهدای جوایز پدیدآورندگان آثار شایسته تقدیر سی‌ونهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه این جایزه فاخر و علمی، تاکید کرد: ملی شدن صنعت نشر، از اصول راهبردی وزارت فرهنگ در دوره جدید است.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

برگزاری آیین گرامی‌داشت هفته ازدواج در تالار وحدت با حضور رئیس جمهور

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به عنوان کارگزار نظام اسلامی خود را موظف به حمایت از امر ازدواج می‌داند، برای تسهیل پرداخت وام ازدواج به جوانان، در اختیار قرار دادن امکانات و مراکز فرهنگی دولتی برای ازدواج جوانان و نیز تحویل زمین و پرداخت تسهیلات به خود جوانان برای ساخت مسکن در راستای تسهیل ازدواج دستورات ویژه‌ای صادر کرد.

ادامه مطلب »
اخبار برج آزادی

بازدید وزیر فرهنگ از مجموعه فرهنگی هنری برج موزه آزادی تهران

وزیر فرهنگ عصر روز گذشته در بازدید از مجموعه فرهنگی هنری برج موزه آزادی تهران با تاکید بر باز تعریف فعالیت‌ها و تکالیف فرهنگی هنری این مجموعه بزرگ در پایتخت گفت: باید شرایط برپایی نمایشگاه‌های متنوع فرهنگی هنری برای حضور هرچه بیشتر اقشار مختلف مردمی در این مجموعه بزرگ فراهم شود.

ادامه مطلب »
اخبار برج آزادی

توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از فضاهای فرهنگی و هنری برج آزادی / پیگیری رئیس جمهور برای حل مشکلات پیشکسوتان هنر

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه دیدار از فضاهای فرهنگی هری برج آزادی، از پیگیری رئیس جمهور برای حل مشکلات پیشکسوتان هنر خبر داد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

مأموریت جدید برای اعتلای ارکسترهای ملی ایران و سمفونیک تهران / انتخاب ۱۰ عضو شورای هنری ارکسترها و قدردانی از اعضای دوره گذشته

با انتخاب و معرفی اعضای جدید شوراهای ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران، از اعضای دوره گذشته این شوراها قدردانی شد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

اهتمام ایران و آذربایجان به گسترش تعاملات فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری مشترک با همتای آذربایجانی خود، گفت: سفر وزیر فرهنگ آذربایجان به ایران، آغاز فصل نوینی در گسترش ارتباطات تاریخی، فرهنگی و تمدنی مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

آیین یادبود حجت‌الاسلام دعایی در تالار وحدت برگزار شد / اسماعیلی: مرحوم دعایی جایگاه پایمردی و مجاهدت در مسیر انقلاب را از دست نداد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ولایتمداری مرحوم سیدمحمود دعایی گفت: امر ولایت و امامت برای حجت‌الاسلام دعایی حکم پایان علایق شخصی در حوزه‌های مختلف را داشت.

ادامه مطلب »
اخبار برج آزادی

نمایشگاه زنده‌یاد اکبر صوتی کرمانی با حضور معاون هنری وزیر در برج آزادی افتتاح شد

نمایشگاه زنده‌یاد اکبر صوتی کرمانی، توسط محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده این هنرمند پیشکسوت در برج آزادی افتتاح شد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

حضور وزیر فرهنگ در نمایش هنرمندان موسسه خیریه بچه‌های باران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شب گذشته با حضور در تالار حافظ به تماشای اجرای گروه تئاتر بچه‌های باران نشست و فعالیت‌های هنری این هنرمندان دارای مشکل حرکتی و جسمی را تشویق کرد.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

رسیتال پیانو فریدون ناصحی در تالار وحدت برگزار می‌شود

رسیتال پیانو فریدون ناصحی سوم خرداد ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، فریدون ناصحی نوازنده با سابقه پیانو سه‌شنبه ۳ خرداد ماه ساعت ۲۱:۳۰ آثاری از بزرگان موسیقی کلاسیک جهان را در تالار وحدت اجرا می‌کند. ۵ قطعه؛ «Andante _Spianato and Grande Polonaise Brillante opus 22» از فردریک شوپن، «Sonate Nr.23» از

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

تکریم از مهدی افضلی در بنیاد رودکی / مسیر گام دوم، حرکت به سوی هنر متعالی؛ راهبرد مدیرعامل جدید

مراسم تکریم و تودیع مهدی افضلی و معارفه مجید زین‌العابدین، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد رودکی در تالار رودکی برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

تاکید وزیر فرهنگ بر صیانت از زبان فارسی / حدادعادل از فرصت‌ها و تهدیدهای زبان فارسی گفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: تصمیم داریم به‌طور جدی به وظایف قانونی خود در صیانت از زبان و ادب فارسی عمل و آن را از دیگر نهادها نیز مطالبه کنیم.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ لبنان: تاکید تهران- بیروت بر توسعه روابط فرهنگی و هنری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فرهنگ لبنان در دیداری، با اشاره به روابط و اشتراکات دیرینه فرهنگی و هنری، بر توسعه تعاملات و گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی و هنری تاکید کردند.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

جزئیات برگزاری آیین پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی/ زنگ پاسداشت فارسی در تمام مدارس ایران نواخته می‌شود

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: زبان فارسی عامل همبستگی و هویت ملی ماست و دشمنان ایران با ایجاد تفرقه دشمن زبان و ادبیات فارسی هستند و سال‌ها و ماه‌های اخیر شاهد تحریفات رسانه‌ای دشمنان بوده‌ایم.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

گرامیداشت شانزده هزار کارگر شهید با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری

مراسم گرامیداشت بیش از شانزده هزار شهید کارگر و تقدیر از کارگران نمونه کشور با حضور سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری در آستانه هفته کارگر در تالار وحدت برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

«سیمرغ نامه» در تالار وحدت تماشایی می‌شود

پروژه موسیقایی– نمایشی «سیمرغ نامه» براساس منطق‌الطیر عطار نیشابوری اثری موزیکال از مریم شریف‌زاده و کارگردانی میترا کریم‌خانی شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

دونوازی نوازندگان ایتالیایی در تالار وحدت

با مشارکت سفارت ایتالیا در ایران و بنیاد فرهنگی هنری رودکی، کنسرت دونوازی گروه دوئت پائولو فرسو با حضور پائولو فرسو و مارکوباردوسیکا، روز دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ساعت ۱۹ در تالار وحدت برگزار شد.
عکاس: گاتا ضیاتبری

ادامه مطلب »
اخبار

تکریم ایثارگران، خانواده شهیدان و راویان راهیان نور در روز بزرگداشت شهدا

آیین تجلیل و تکریم ایثارگران و خانواده معظم شهدای معاونت هنری و راویان راهیان نور همزمان با روز بزرگداشت شهدا با حضور محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر ارشاد برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار

برگزاری مراسم پایانی جایزه کتاب سال با حضور رئیس‌ جمهوری

آیین پایانی سی‌ونهمین جایزه کتاب سال و بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس جمهوری و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صبح روز سه‌شنبه ۲۴ اسفندماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

ادامه مطلب »
اخبار

رویداد گروه سازهای ایرانی بنیاد رودکی با عنوان «ساز نو سده»

رویداد موسیقایی گروه سازهای ایرانی بنیاد رودکی با عنوان «ساز نو سده»، شامگاه یکشنبه ۲۲ اسفند ماه به میزبانی وزارت امور خارجه در تالار وحدت اجرا شد. در این اجرا «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، سفرا، روسای نمایندگی‌های سیاسی و سازمان‌های بین‌المللی مقیم تهران حضور داشتند.
عکاس: رها احمدی

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

جشن بزرگداشت شاعر پارسی برگزار شد/ نظامی گنجوی نشانه وحدت همه اقوام فارسی‌زبان و قله رفیع هنر اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه ۲۰ اسفند در آیین بزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت گفت: حکیم نظامی شاعری وحدت‌بخش میان همه اقوام فارسی‌زبان و از محورهای وحدت‌آفرین برای کسانی است که به اعتلای فرهنگ می‌اندیشند.

ادامه مطلب »
اخبار تالار وحدت

رونمایی از ارکستر موسیقی نواحی ایران در تالار وحدت

رویداد معرفی و رونمایی ارکستر موسیقی نواحی ایران همراه با نظامی‌خوانی، امشب ۱۷ اسفند ماه در تالار وحدت برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در قالب هفته بزرگداشت حکیم نظامی، ارکستر موسیقی نواحی ایران با نظامی‌خوانی معرفی می‌شود. این ارکستر به سرپرستی پیمان بزرگ‌نیا، در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. ارکستر موسیقی نواحی ایران

ادامه مطلب »
اخبار

«نوای مهر» برگزیدگانش را شناخت

آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر» عصر روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در ابتدای این مراسم، دکتر محمدعلی فقیه (سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید) در سخنانی گفت: موضوع امروز، خوشبختانه یکی از رشته‌های پرطرفدار هنر است که وجودش با

ادامه مطلب »
اخبار

تجلیل وزیر فرهنگ لبنان از رایزن ایران و رهبر ارکستر رودکی

محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان طی مراسمی ویژه از عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران، و بردیا کیارس، رهبر ارکستر بنیاد رودکی تجلیل کرد. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان الوطنیه، در این مراسم که با حضور اعضای ارکستر بنیاد رودکی و یک هیئت ایرانی در کتابخانه ملی لبنان برگزار شد، محمد

ادامه مطلب »
اخبار

میزبانی تالار رودکی از ۱۵ گروه کر جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر»

پانزده گروه کر، طی دو روز برگزاری نخستین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر» در تالار رودکی روی صحنه می‌روند و اختتامیه این رویداد در تالار وحدت برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، نخستین جشنواره ملی موسیقی«نوای مهر» از ۱۱ اسفندماه کار خود را در تهران آغاز کرده است. بر اساس جدول منتشر شده این رویداد،

ادامه مطلب »
اخبار

«یقین» روی صحنه تالار حافظ

نمایش «یقین» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین بختیاری در تالار حافظ روی صحنه می‌رود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اجرای این نمایش از ۲۹ بهمن آغاز شده و تا ۲۳ اسفند ماه، هر شب از ساعت ۲۱:۰۰ در تالار حافظ روی صحنه می‌رود. فرهاد داوری‌کیا، بهراد ‌محمدی، امیرعلی قلیپور، کیمیا ‌نصیری، محمد ‌حسین ‌کیا، عاطفه ‌موسوی،

ادامه مطلب »
اخبار

اجرای گروه نمایشی «ققنوس» ویژه بانوان در نیاوران

حرکات نمایشی فرم (ویژه بانوان) با اجرای گروه هنری «ققنوس» به سرپرستی سارا قائم مقامی روزهای ۶،۱۲و ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۰ و از ساعت ۱۶ با حمایت فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهند داشت. به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران: در این اجرا گروه‎ مهمان زفن به سرپرستی بانو زهرا معصوم زاده «ققنوس» را همراهی می کنند. نمایش روایت داستانی از نوروز باستانى

ادامه مطلب »
اخبار

هم‌نشینی هنرمندان ایران و تاجیکستان در تالار وحدت

«نشست مشترک آشنایی با فرهنگ و هنر های نمایشی تاجیکستان» در طبقه دوم تالار وحدت بزگرار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این نشست به میزبانی بنیاد رودکی، بعدازظهر دوشنبه ۲۵ بهمن در طبقه دوم تالار وحدت برگزار شد. محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی، محمود سالاری معاون هنری وزیر

ادامه مطلب »
اخبار

کنسرت علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در اکسپوی دبی

علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در یک اجرای ویژه در اکسپوی دبی به روی صحنه می‌روند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در ادامه رویدادهای هنری پاویون کشورمان در اکسپوی دبی، کنسرت دو خواننده سرشناس ایران و آذربایجان در سالن ‏Dubai Millennium Amphitheater برگزار می‌شود؛ انجام این رویداد در راستای اهداف اکسپو در نزدیکی ملت‌ها و با

ادامه مطلب »
اخبار

فراخوان دعوت از گروه های موسیقی مجلسی برای اجرای موسیقی

به منظور ارتقا فرهنگ شنیداری موسیقی کلاسیک ‌_ موسیقی که برای کر و ارکستر سازهای خانواده­ی کلاسیک نوشته شده است _ و در راستای حمایت از گروه‌های مجلسی موسیقی کلاسیک و همزمان با افتتاح تالار استاد حسین دهلوی‌ _ سالنی با امکانات ایده‌آل آکوستیکی برای اجرای موسیقی‌‌ _ با پیشنهاد و هدایت هنری شورای ارکستر سمفونیک و حمایت بنیاد رودکی،

ادامه مطلب »
اخبار

بنیاد رودکی می تواند پایگاه مهمی برای اجراهای آنلاین هنری باشد/ افتتاح آرشیو هنر ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه امروز هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با بیان اینکه این بنیاد می تواند به عنوان پایگاه مهمی برای اجراهای آنلاین در حوزه های مختلف هنری از جمله موسیقی، نمایش و … باشد، گفت: کرونا شرایط خاصی را بر عرصه های مختلف فرهنگی و هنری کشور حاکم کرده و بنیاد رودکی نیز متاثر

ادامه مطلب »
اخبار

برنامه مردادماه ارکستر ملی ایران لغو شد

در پی اعلام استانداری تهران مبنی بر عدم امکان برگزاری جلسات بیش از ۱۵ نفر و نیز محدودیت های اعلام شده توسط ستاد کرونا، علیرغم آمادگی و برنامه ریزی انجام شده، شب موسیقی «استادان سنجری و استوار» در زمان تعیین شده برگزار نمی‌شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اجرای کنسرت شب موسیقی «استادان سنجری و استوار»

ادامه مطلب »
اخبار

فراخوان بنیاد رودکی برای همکاری با رهبران جوان

بنیاد رودکی برای همکاری با رهبران جوان فراخوان داد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، با هدف تشویق رهبران جوان و تقویت توان اجرایی موسیقی ارکسترال در ایران، این بنیاد از کلیه رهبران جوان ارکستر دعوت به عمل می‌آورد تا به عنوان رهبر میهمان با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران همکاری کنند. بر همین

ادامه مطلب »
اخبار

دلشدگان و مادر به روایت ارکستر ملی ایران

ارکستر ملّی ایران شب موسیقی فیلم‌ را روی صحنه برد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در اولین اجرای ارکستر ملّی ایران در سال جدید و در بخش نخست این برنامه، گروه سازهای ایرانی، موسیقی فیلم‌ «دلشدگان» به آهنگسازی استاد حسین علیزاده را اجرا کرد.  در بخش دوّم نیز، ارکستر ملّی ایران با ترکیب کامل نوازندگان، موسیقی

ادامه مطلب »
اخبار

خبر خوب ارکستر ملی ایران برای علاقه‌مندان به موسیقی/پخش زنده کنسرت «شب موسیقی فیلم» در لایو اینستاگرام ارکستر ملی ایران

ارکستر ملی ایران، نخستین اجرای سال جدید خود با عنوان «شب موسیقی فیلم» را به طور زنده از صفحه رسمی اینستاگرام خود پخش می‌کند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، کنسرت «شب موسیقی فیلم» شامل اجرای موسیقی فیلم‌های «دلشدگان» و «مادر» روز جمعه ساعت ۱۹ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا

ادامه مطلب »
اخبار

روایت «دلشدگان» ارکستر ملّی ایران از «مادر»

ارکستر ملّی ایران شب موسیقی فیلم‌ را بر صحنه می‌برد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی،در اولین اجرای ارکستر ملّی ایران در سال جدید و در بخش نخست این برنامه، گروه سازهای ایرانی، موسیقی فیلم‌ «دلشدگان» به آهنگسازی استاد حسین علیزاده را اجرا می‌کند.  در بخش دوّم، ارکستر ملّی ایران با ترکیب کامل نوازندگان، اجرای موسیقی فیلم

ادامه مطلب »
اخبار

تفاهمنامه معاونت هنری و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امضا شد

تفاهمنامه همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در زمینه آموزش هنر و هنرستان‌های هنری، دوشنبه هفتم تیرماه در تالار وحدت امضا شد. به گزارش هنرآنلاین، سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تفاهمنامه همکاری در زمینه آموزش هنر

ادامه مطلب »
اخبار

اجرای رویدادهای هنری هفته المپیک با مشارکت بنیاد رودکی

همزمان با اعزام تیم‌های ملی کشور به بازی‌های المپیک، رویداد هفته المپیک با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی آغاز شده و تا ۱۰ تیر ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، ویژه‌های برنامه‌های هفته المپیک شامل محورهای هنری است که در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود. اجرای مرشد و ضرب نوازی به همراه روایت داستان‌های حماسی، اجرای

ادامه مطلب »
اخبار

دو پژوهش تازه بنیاد رودکی در دست انتشار

دو پژوهش تازه از بنیاد فرهنگی هنری رودکی در قالب کتاب در دست انتشار است. به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی بنیاد رودکی، دو پژوهش تازه بنیاد فرهنگی هنری رودکی در قالب کتاب‌های «تاریخچه ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران» و «گنجینه نت‌نوشت‌های رودکی» منتشر می‌شود. به منظور ثبت چگونگی شکل گیری و روند فعالیت‌های دو ارکستر

ادامه مطلب »
اخبار

دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصحاب فرهنگ به حضور در انتخابات

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام بیانیه ای از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به حضور در انتخابات دعوت کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بیانیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم انتخابات، مظهر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش و نماد مردم‌سالاری دینی در

ادامه مطلب »
اخبار

برگزاری آیین نکوداشت زنده یاد مرادخانی + عکس

آیین نکوداشت زنده‌یاد علی مرادخانی به صورت مجازی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در هفتمین روز درگذشت زنده‌یاد علی مرادخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موزه موسیقی، آیین نکوداشتی سه شنبه ۲۵ خرداد ماه در خانه موسیقی برگزار و از طریق فضای مجازی پخش شد. این رویداد با

ادامه مطلب »
اخبار

کنسرت آنلاین ارکستر ملی ایران به بعد از انتخابات موکول شد

زمان برگزاری کنسرت «شب موسیقی فیلم» ارکستر ملی ایران در تالار وحدت به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰موکول شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنسرت «شب موسیقی فیلم» ارکستر ملی ایران در تالار وحدت با روز انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ این اجرا به تاریخی بعد از

ادامه مطلب »
اخبار

هفته نخست مسترکلاس‌های رهبری ارکستر بنیاد رودکی برگزار شد

هفته نخست مسترکلاس‌های رهبری ارکستر بنیاد رودکی به همت مرکز آموزش هنری این بنیاد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد در راستای رسالت فرهنگی خود و با توجه به خلاء موجود در فضاهای علمی و پژوهشی در رشته رهبری ارکستر این سلسله مسترکلاس‌ها و ورک‌شاپ‌های رهبری ارکستر را با حضور اساتید بین المللی

ادامه مطلب »
اخبار

دوره ویژه بنیاد رودکی برای نخبگان موسیقی کشور

مرکز آفرینش‌های هنری بنیاد رودکی برای اموزش های تخصصی به هنرمندان جوان فراخوان داد؛ این دوره ویژه برای نخبگان موسیقی کشور تعریف شده است. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، با توجه به به اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه بنیاد رودکی، مرکز آفرینش‌های هنری این بنیاد در نظر دارد با پذیرش تعدادی محدود از هنرمندان جوان،

ادامه مطلب »
اخبار

جدول پخش اجراهای برخط ماه و نوا منتشر شد

جدول پخش اجراهای چهارمین دوره کنسرت های آنلاین با عنوان « برخط ماه و نوا» و بسترهای پخش مجازی این رویداد معرفی شدند. براساس جدول منتشرشده، ۱۲ گروه موسیقی در بخش‌های موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک غربی در این برنامه حضور دارند‎. گفتنی است با توجه به شرایط بیماری کرونا و محدودیت های حضور مخاطبان در سالن های اجرای موسیقی و

ادامه مطلب »
اخبار

پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد رودکی در پی درگذشت زنده یاد علی مرادخانی

مدیرعامل بنیاد رودکی طی پیامی درگذشت زنده یاد علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، متن پیام مهدی افضلی بدین شرح است: «إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ فراغ دوستی مهربان و مدیری مدبر دشوار و جانگداز است. هنر ایران،

ادامه مطلب »
اخبار

فراخوان جذب هنرجو در مسترکلاس‌های رهبری ارکستر بنیاد رودکی

بنیاد فرهنگی هنری رودکی در راستای رسالت فرهنگی خود و با توجه به خلاء موجود در فضاهای علمی و پژوهشی در رشته رهبری ارکستر بر آن شد تا نسبت به برگزاری سلسله مسترکلاس‌ها و ورک‌شاپ‌های رهبری ارکستر با حضور اساتید بین المللی اقدام نماید. برنامه‌ریزی آموزشی صورت گرفته در این دوره‌ها به صورت بلند مدت بوده و در دوره های

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

بازدید اعضای شورای شهر تهران از برج آزادی

جمعی از اعضای شورای شهر تهران با حضور در برج آزادی با هیأت مدیره و مدیرعامل بنیاد رودکی و رئیس برج آزادی دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این بازدید که احمد مسجد جامعی، شهربانو امانی، سید حسن رسولی، محمد علیخانی، الهام فخاری، آرش میلانی و حجت نظری از اعضای شورای شهر تهران به

ادامه مطلب »
اخبار

رونمایی از پوستر کنسرت های آنلاین بر خط ماه و‌ نوا/ انتشار موشن گرافی پروژه

پوستر  و موشن گرافی چهارمین دوره کنسرت آنلاین با عنوان «برخط ماه نوا» منتشر شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، این مجموعه از اجراها به صورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و‌ حمایت دفتر موسیقی برگزار می شود. استودیو پن طراح گرافیک این پوستر و موسیقی موشن گرافی آن

ادامه مطلب »
اخبار

برگزاری ورک‌شاپ‌ها و مسترکلاس‌های رهبری ارکستر در بنیاد رودکی

مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی ورک‌شاپ‌ها و مسترکلاس‌های رهبری ارکستر برگزار می‌کند. به گزارش روابط عومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد در راستای رسالت خود و با توجه به نیاز موجود در فضاهای علمی و پژوهشی در رشته رهبری ارکستر، تصمیم به برگزاری سلسله مسترکلاس‌ها و ورک‌شاپ‌های رهبری ارکستر با حضور استادان بین المللی گرفته است. برنامه‌ریزی آموزشی

ادامه مطلب »
اخبار

تسلیت معاون امورهنری و مدیرعامل بنیاد رودکی برای درگذشت سیامک قطاعی

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد رودکی در پیامی درگذشت همکار جوان بنیاد فرهنگی، هنری رودکی مرحوم سیامک قطاعی را تسلیت گفتند. سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در پیامی برای درگذشت مرحوم سیامک قطاعی نوشته است: سیامک قطاعی از جوانان خوش خلق و همکار دلسوز و فعال بنیاد

ادامه مطلب »
اخبار

عکس / اجرای کنسرت آنلاین «آوای دوست» از تالار وحدت

شهرام ناظری در قالب کنسرت آنلاین «آوای دوست» در تالار وحدت روی صحنه رفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، کنسرت «آوای دوست» با مشارکت بنیاد رودکی، جمعه ۷ خردادماه از ساعت ۲۱ برای علاقه‌مندان به صورت زنده پخش شد. در این کنسرت شهرام ناظری و گروهش قطعاتی چون «چو خیال تو درآید به دلم رقص کنان»،

ادامه مطلب »
اخبار

«آوای دوست» از تالار وحدت می‌آید

شهرام ناظری در قالب کنسرت آنلاین «آوای دوست» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این اجرا، قطعاتی چون «آتش در نیستان»، «شیدا شدم»، «اندک اندک»، به همراه قطعات برگزیدۀ دیگر از این خواننده ممتاز موسیقی ایرانی، اجرا می‌شود. این کنسرت با مشارکت بنیاد رودکی، جمعه ۷ خردادماه از ساعت ۲۱

ادامه مطلب »
اخبار

چهارمین دوره از سلسله کنسرت‌های آنلاین برگزار می‌شود

مجموعه کنسرت‌های آنلاین با نام “برخطِ ماه و نوا ” توسط انجمن موسیقی ایران و با حمایت بنیاد رودکی برگزار می‌شود. این فصل از برنامه‌ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه‌ریزی و به صورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه‌های مختلف  موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی،نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه‌ها گنجانده شده‌اند تا از

ادامه مطلب »
اخبار

فراخوان مرکز آفرینش‌های هنری بنیاد رودکی

نظر به اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه‌ی بنیاد رودکی، مرکز آفرینش‌های هنری این بنیاد در نظر دارد تا ضمن بازنگری در رویکرد جاریخود، از این پس بر آموزش‌های ویژه و تخصصی تمرکز کند و با پذیرش تعدادی محدود از هنرمندان جوان، ضمن ارائه آموزش‌های تخصصی نوازندگی، آواز، موسیقی مجلسی و آهنگسازی در شاخه‌های موسیقی ایرانی و کلاسیک، امکاناتی ویژه برای آموزش گروهی برگزیده از استعداد‌های خاص موسیقی دستگاهی

ادامه مطلب »
اخبار

اهدای نشان عالی شهید موسوی در تالار وحدت

مراسم اختتامیه اولین «جایزه ملی جوان نوآور ماندگار؛ نشان عالی شهید موسوی» با مشارکت بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اختتامیه جایزه ملی جوان نوآور ماندگار ، نشان عالی شهید موسوی با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور ، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سعید

ادامه مطلب »
اخبار

دبیر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شد

حسن ریاحی با تایید شورای سیاستگذاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر و با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر این دوره جشنواره شد. در حکم سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حسن ریاحی آمده است: نظر به حسن سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی و تایید اعضای محترم شورای سیاستگذاری

ادامه مطلب »
اخبار

فراخوان بنیاد رودکی برای اجرای آثار آهنگسازان ایرانی

بنیاد رودکی در نظر دارد با هدف شناسایی و حمایت از آهنگسازان توانمند کشور، تعدادی از آثار این هنرمندان را انتخاب کرده و در برنامه سالانه ارکستر  ملی ایران قرار دهد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد بر آن است تا با پدید آوردن فرصت و امکان شناسایی آهنگسازان موسیقی ایرانی، نسبت به گردآوری آثار

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

فراخوان بنیاد رودکی برای اجرای آثار آهنگسازان جوان

بنیاد رودکی برای اجرای آثار آهنگسازان جوان فراخوان داد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد بر آن است تا با پدید آوردن فرصت و امکان شناسایی نخبگان جوان عرصه آهنگسازی موسیقی کلاسیک، نسبت به گردآوری آثار آهنگسازان جوان اقدام کند؛ پس از انجام ارزیابی‌های تخصصی توسط شورای هنری ارکسترسمفونیک تهران، منتخب آثار توسط ارکستر سمفونیک

ادامه مطلب »
اخبار

همزمان با روز جهانی هموفیلی برج آزادی قرمز شد

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، بزرگداشت روز جهانی هموفیلی همه ساله، ۱۷ام ماه آوریل ( ۲۸ فروردین ماه ) توسط فدراسیون جهانی هموفیلی، سازمان های حمایتی بیماران مبتلا به اختالالت انعقادی و مراکز درمانی این بیماران در سطح بین المللی برگزار می شود. موسسات حمایتی در این روز، اقدام به ارتقاء سطح آگاهی عموم  درباره این بیماری ها می‌نمایند.

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

اجرای ارکستر ملی ایران در جشن ملی پرچم

ارکستر ملی ایران در آیین بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران با عنوان «جشن ملی پرچم» اجرا کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، آیین بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران با عنوان «جشن ملی پرچم» همزمان با ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حناچی شهردار تهران، مدیران ارشد

ادامه مطلب »
اخبار

پخش آنلاین اجراهای پایانی پهنه نوروز

اجراهای پایانی پهنه رودکی در رویداد «پهنه نوروز» به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، گروه‌های موسیقی نواحی «شمس خواف» و «آوای طبری»، در روزهای پایانی رویداد «پهنه نوروز» به اجرا می پردازند. این اجراها از طریق پلتفرم نوبینو به نشانی nobino.Ir و اینستاگرام بنیاد رودکی، به شکل

ادامه مطلب »
اخبار

«آوای موج» موسیقی بوشهری را در پهنه رودکی طنین انداز کرد

در هشتمین روز از رویداد «پهنه نوروز» گروه موسیقی «آوای موج» به سرپرستی محسن آقایی به اجرای موسیقی محلی بوشهر پرداخت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در این برنامه، محسن آقایی (نی انبان ومدیر گروه)،عیسی سلیمیان (خواننده)، سیاوش آزاد (ضرب وتمپو)، سهند (پرکاشن) و مهدی عبدی (دایره) قطعاتی را اجرا کردند. نقالی مرشد میرزاعلی نیز

ادامه مطلب »
اخبار

پهنه رودکی میزبان موسیقی لرستان شد

گروه موسیقی «قاصدک» به سرپرستی مهدی بسطامی به اجرای موسیقی لرستان در رویداد «پهنه نوروز» پرداخت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در این برنامه آئین های سنگین سما، سه پا دوپا لری و قطعات سیت بیارم، بارون بارون، شیرین آی شیرین و سه پا اجرا شد. مهدی بسطامی، امیرحسین بسطامی، مهدی بسطامی، فخرالدین رضاپور، نواب

ادامه مطلب »
اخبار

خاموشی برج آزادی به وقت ” ساعت زمین “

برج آزادی همزمان با برگزاری رویداد “ساعت زمین” جهت چالش‌های زیست محیطی خاموش شد. به گزارش روابط عمومی برج آزادی، هر ساله در آخرین شنبه ماه مارس، میلیون‌ها نفر در سراسر کره زمین چراغ‌های منازل‌شان و همه وسایل الکترونیکی را خاموش می‌کنند تا به زمین دست دوستی بدهند؛ چراکه انسان‌ها تنها موجوداتی هستند که سرنوشت کره زمین را تحت تاثیر

ادامه مطلب »
اخبار

برگزاری برنامه «پهنه نوروز» مقابل تالار وحدت

پهنه رودکی در ایام نوروز میزبان رویداد «پهنه نوروز» است. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، ویژه برنامه «پهنه نوروز» به همت بنیاد رودکی و با همکاری شهرداری منطقه ۱۱ تهران از یکم تا سیزدهم فروردین در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود. پهنه فرهنگی هنری رودکی در ایام نوروز هر شب میزبان نقالی مرشد

ادامه مطلب »
اخبار

اجرای گروه موسیقی «مازرون» در پهنه رودکی

در سومین روز رویداد «پهنه نوروز»، گروه موسیقی  «مازرون» از مازندران به اجرای برنامه پرداخت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در این رویداد قطعات مقدمه نوچ حال، آواز کتولی، نوروز خوانی، ماه نو، آواز حقانی، صنم، بلبل دار سر، آواز امیری ضربی به همراه آیین کشتی پهلوانی اجرا شد. کسری دیوسالار، حمید رضا محمد پور،

ادامه مطلب »
اخبار

” دیوار آسمان به برج آزادی رسید “

نمایش «دیوار آسمان» در روز دوشنبه ۲۵ اسفند بر دیواره برج آزادی نشست. به گزارش روابط عمومی برج آزادی، نمایش “دیوار آسمان ” به کارگردانی و بازیگری یاسر خاسب سرپرست گروه تئاتر«بدن دیوانه» با حمایت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و همکاری برج آزادی با استقرار خودروی ایمنی آتش نشانی، نیروی انتظامی، اورژانس و همچنین تیم واکنش سریع هلال احمر به

ادامه مطلب »
اخبار

در برج آزادی از ۵ هنرمند پیشکسوت تجلیل شد

از پنج هنرمند پیشکسوت در برج آزادی تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی برج آزادی، ، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و سیدعباس عظیمی رئیس برج آزادی، از هنرمندان پیشکسوت سیدحسن ارژنگ‌نژاد هنرمند نقاش، طراح و مجسمه‌ساز متولد ۱۳۰۰، خسرو حکیم رابط نویسنده و نمایشنامه‌نویس پیشکسوت متولد ۱۳۰۹، ایران درودی هنرمند نقاش، نویسنده و کارگردان متولد ۱۳۱۵، داریوش ارجمند پیشکسوت

ادامه مطلب »
اخبار

پیگیری معاونت هنری برای از سرگیری اجراهای موسیقی | موسیقی در ردیف مشاغل دو قرار گیرد

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قرار گرفتن اجراهای موسیقی در گروه دو مشاغل و ازسرگیری اجراهای موسیقی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با ستاد ملی مدیریت کرونا مکاتبه کرد. به گزارش هنرآنلاین، سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مکاتبه با رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گرفتن اجراهای

ادامه مطلب »
اخبار

برگزاری دوره های ویژه نوازندگی ، خوانندگی و آهنگسازی در بنیاد رودکی

مرکز آموزش های هنری بنیاد رودکی دوره های ویژه نوازندگی، خوانندگی و آهنگسازی برگزار می‌کند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، مرکز آموزش های هنری بنیاد رودکی در نظر دارد دوره های ویژه و تخصصی موسیقی را در  رشته های نوازندگی( ایرانی- کلاسیک) ، خوانندگی( ایرانی – کلاسیک) و آهنگسازی برای تربیت هنرجویان با استعداد های

ادامه مطلب »
اخبار

کنسرت پایانی مستر کلاس رهبری ارکستر

کنسرت پایانی مستر کلاس رهبری ارکستر، با همراهی ارکستر مجلسی راگا در تالار رودکی برگزار می شود . به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، مستر کلاس های رهبری ارکستر نصیر حیدریان که با هدف کشف و پرورش استعداد های درخشان هنری و تربیت رهبران ارکستر برای نسل های آتی، از ۱۸ بهمن ماه در مرکز آموزش

ادامه مطلب »
اخبار

آخرین اجرای سال ۹۹ ارکستر سمفونیک تهران با سهراب کاشف | پایان خوش سال پرماجرا

ارکستر سمفونیک تهران در آخرین اجرای خود در سال ۹۹ شامگاه جمعه ۲۲ اسفندماه در تالار وحدت به صحنه رفت و آثار مشاهیر موسیقی جهان را آنلاین اجرا کرد. گروه موسیقی هنرآنلاین: این ارکستر پس از اجرای آنلاین در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر که به رهبری نصیر حیدریان برگزار شد، این بار به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت به

ادامه مطلب »
اخبار

اجرای پایانی ارکستر ملی ایران در سال ۹۹ | یاد ثمین باغچه‌بان زنده شد

آخرین اجرای ارکستر ملی ایران در سال ۹۹ به رهبری نصیر حیدریان و همراهی گروه آوازی تهران (وکاپلا) در تالار وحدت به صورت آنلاین برگزار شد. گروه موسیقی هنرآنلاین: ارکستر ملی ایران پس از اجرا در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در آستانه عید نوروز ۱۴۰۰ بار دیگر به صحنه رفت و قطعاتی را از ثمین باغچه‌بان اجرا

ادامه مطلب »
اخبار

نشان نوروز رونمایی شد

نشان نوروز با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پژوهشگران و نمایندگان برخی از کشورهای همسایه رونمایی شد. یه گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا نشان نوروز در مراسم جشن نشان نوروز و نوروز فرهنگی با حضور «سید مجتبی حسینی»  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سرور بختی» رئیس موسسه فرهنگی اکو و  دیپلمات‌های کشورهای آسیای میانه

ادامه مطلب »
اخبار

آئین رونمایی از کتاب «نمایش خیابانی ایران و تئاتر خیابانی جهان» / فرهنگ: تلاش کردم بگویم فرق نمایش خیابانی و تئاتر خیابانی چیست

آئین رونمایی از کتاب «نمایش خیابانی ایران و تئاتر خیابانی جهان» نوشته محمود فرهنگ برگزار شد‌. سرویس تئاتر هنرآنلاین، آئین رونمایی از کتاب «نمایش خیابانی ایران و تئاتر خیابانی جهان» نوشته محمود فرهنگ که به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی به چاپ رسیده است، عصر امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه در تالار رودکی برگزار شد‌. در ابتدای این مراسم پس

ادامه مطلب »
اخبار

اجرای آنلاین آثار مشاهیر ایران و جهان در تالار وحدت

ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت آثار مشاهیر موسیقی جهان را آنلاین اجرا می‌کند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران پس از اجرای آنلاین در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، روز جمعه ۲۲اسفند ماه ساعت ۱۸ به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت بصورت زنده و آنلاین روی صحنه می‌رود. در این اجرا

ادامه مطلب »
اخبار

معرفی اعضای شورای ارکستر ملی ایران

اعضای شورای ارکستر ملی ایران معرفی شدند . به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، با دعوت از آقایان کامبیز روشن روان، محمد رضا فیاض، فردین خلعتبری، علی اکبر قربانی و مانی جعفر زاده، شورای ارکستر ملی ایران تشکیل شد . تعیین راهبردهای کلی ارکستر، برنامه ریزی اجراهای سالانه‌ ارکستر و نیز انتخاب رهبران میهمان، از عمده‌ترین وظایف

ادامه مطلب »
اخبار

با حمایت بنیاد رودکی انجام شد،رونمایی از ۳۱ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت

مراسم رونمایی از ۳۱ عنوان کتاب در قالب نمایشنامه با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، رونمایی ۳۱ عنوان کتاب در قالب نمایشنامه با موضوع دفاع مقدس با حضور سیدمحمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد رودکی، قادر آشنا مدیر

ادامه مطلب »
اخبار

اعلام برنامه‌های سال ۱۴۰۰ ارکستر ملی ایران

ارکستر ملی ایران جدول برنامه‌های سالیانه‌ خود را برای سال ۱۴۰۰ منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این جدول ۱۲ اجرا در بازه زمانی اسفند تا اسفند، با ذکر دقیق روزهای اجرا و رهبران هریک از اجراها معرفی شده است. همچنین اجراهایی مستقل برای گروه سازهای ایرانی ارکستر نیز لحاظ شده است که می‌تواند

ادامه مطلب »
اخبار

ارکستر ملی ایران «چهارشنبه سوری» را اجرا می کند

اجرای آنلاین ارکستر ملی ایران در تالار وحدت برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، ارکستر ملی ایران پس از اجرای آنلاین در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و استقبال مخاطبان، روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه ساعت ۱۸ به رهبری نصیر حیدریان در تالار وحدت بصورت زنده و آنلاین روی صحنه می‌رود. در این رویداد

ادامه مطلب »
اخبار

قدردانی از بازنشستگان معاونت هنری

قدردانی از بازنشستگان معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکشنبه ۱۷ اسفندماه در تالار رودکی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم، از همکاران سه حوزه تجسمی، تئاتر و هنرهای نمایشی که در سال های ۹۹-۱۳۹۸ بازنشسته شده اند، قدردانی شد و گرامی داشت همکارانی که در این

ادامه مطلب »
اخبار

هجدهمین جشنواره تهران-مبارک در ایستگاه پایانی | آشنا: از اجرای عمومی نمایش‌های عروسکی حمایت می‌کنیم

آیین پایانی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک عصر امروز یکشنبه هفدهم اسفندماه در تالار وحدت برگزار شد. سرویس تئاتر هنرآنلاین، آیین اختتامیه هجدهمین دوره جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حجت الاسلام بهداروند مشاورمدیرکل، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، مهدی حاجیان دبیر

ادامه مطلب »